AIESEC ako ho vidím ja

Autor: Frederik Krucovčin | 5.1.2014 o 19:34 | (upravené 5.1.2014 o 20:06) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  1487x

Ako prebieha Váš bežný deň? Vstanete, odídete do školy, nejako to zvládnete a potom? Čo robíte ten čas po škole? Ako ho využívate? Robíte niečo iné ako ostatní? Venujete sa niečomu popri škole?

Ja sa snažím svoj čas venovať AIESECu, lebo ten čas čo do neho investujem sa mi v budúcnosti určite vráti. AIESEC vidím ako príležitosť naučiť sa novým veciam, skúsenostiam. Približne niekde v strede októbra som sa do tejto medzinárodnej organizácie, ktorú mimochodom riadia hlavne študenti, pridal aj ja a odvtedy pracujem na projekte Educate Slovakia, ktorý ma za úlohu priviesť zahraničných stážistov, ktorí budú v Košiciach na rôznych základných a stredných školách učiť anglický jazyk. Sú to ľudia z rôznych kútov sveta napr. Brazília, Tajvan, Čína, Indonézia , Turecko alebo Ukrajina.

Osobne sme tieto školy obvolávali a riešili s nimi stretnutia, kde sme s nimi preberali tento projekt a som rád, že sa nám úspešne podarilo nájsť ako stážistov tak aj školy, pre ktoré to bude určite veľká skúsenosť. V živote som si nemyslel, že vo veku 21 rokov budem robiť prvé pohovory, nie to ešte v anglickom jazyku. Avšak podarilo sa a som rád, že s pomocou nášho týmu a celkovo AIESECu sa tento projekt v Košiciach uskutoční. Prajem Vám zažiť ten pocit pracovať v tíme s tak skvelými ľuďmi a na takom skvelom projekte akým Educate Slovakia, verím, že bude.

AIESEC celkovo ponúka ľuďom sa činiť v rôznych oblastiach a učiť sa veciam, ktoré Vás bežne v škole neučia a tým je napr. ako robiť správne prezentácie, komunikovať a riešiť rôzne situácie pri rôznych projektoch, naučiť sa zadeliť si čas, nájsť vo veciach rovnováhu. Máme tu rôzne oddelenia, sú tu ľudia zodpovední za: Marketing, Ľudské zdroje, Financie, ľudí ktorí sú zodpovední za príchod stážistov (či už na kultúrne alebo pracovné stáže). Taktiež máte možnosť spoznať kopu ambicióznych ľudí, ktorí majú chuť riešiť s Vami rôzne problémy od výmyslu sveta. Ja svoje rozhodnutie pridať sa do AIESEC rozhodne neľutujem. A čo vy? Máte chuť to skúsiť?

Odpovede na otázky

Odpovede na rôzne otázky, pri voľbe za AIESEC prezidenta lokálnej pobočky

Tím GCDP

Náš tím GCDP zodpovedný za príchod stážistov (momentálne projekt Educate Slovakia)

Väčšina členov AIESEC KE

Väčšina členov AIESEC KE

Tímový pokec

Tímový pokec

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?