Ako som sa dostal do AIESEC...

Autor: Frederik Krucovčin | 20.10.2013 o 11:47 | (upravené 20.10.2013 o 22:48) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  544x

Na začiatok by som Vám mohol vysvetliť, čo táto študentská organizácia AIESEC (nie ISIC) ponúka. Je to najväčšia globálna organizácia, ktorá pomáha objavovať a rozvíjať potenciál mladých ľudí. Jednoducho pre ľudí, ktorí chcú niečo v živote dosiahnuť. Veľké plus tejto organizácie je to, že je riadená študentmi.

AIESEC logoAIESEC logo

Ako som sa dostal k AIESEC ja? Jednoducho. Cez kamarátku. Prečo? Stále som mal záujem robiť na niečom veľkom. A mám pocit, že tu sa mi to môže splniť. Popritom sa naviac viem naučiť kopu užitočných vecí (predaj, tvorba a prezentovanie prezentácií, zlepšiť sa v anglickom jazyku atď).

Ale všetko za radom. Ja osobne som sa rozhodol robiť v AIESEC z toho dôvodu, že chcem byť iný ako ostatní naokolo. Viem, že nechcem prísť poobede po škole na intrák, ľahnúť si pred facebook, telku a preležať tam celý čas, ale radšej tento čas využiť na niečo prospešnejšie. Radšej sa budem venovať niečomu, čo zato stojí a naučím sa popritom veľa osožných vecí a tiež spoznám kopu nových ľudí (kontakty sa zídu stále). Je fajn ak si človek niečo zaumieni a ide si za tým. Ja som si zaumienil  teraz toto a verím, že sa mi v tom bude dariť.

Pohovor som absolvoval na Svete práce 2013. Opýtali sa ma celkom zaujímavé otázky, na ktoré som viac-menej vedel odpovedať. Samozrejme tam bolo niečo aj z angličtiny. Aj keď čo sa týka anglického jazyka mám čo doháňať. Ale kde inde sa v nej zlepšiť ako práve tu.

Úspešne som prešiel prvým kolom a po kratučkom čase som bol pozvaný na tzv. konferenciu LIC. Konferencia trvala od piatka do nedele.

Boli to neuveriteľné 3 dni:

- za ktoré som na začiatku spoznal kopu mladých ambicióznych ľudí

foto AIESEC KE

- videl kopu zaujímavých prednášok a videí

foto prednaska

- naučil sa ako pracovať v tíme (aj keď ste nejakým spôsobom hendikepovaný)

foto tím 01

foto tím 02

- zažil kopu zábavných chvíľ

foto tím zábava

- spoznal lepšie sám seba

foto ja

A vyzerá to tak, že som úspešne zvládol aj túto konferenciu. Stal som sa členom týmu GCDP (Global Community Development Program)v Košiciach. S mojím tímom budeme musieť do januára zohnať ľudí z celého sveta a pozvať ich sem na Slovensko v národnom programe Educate Slovakia. Budeme mať čo robiť, ale verím, že to zvládneme.

 

Celkovo som veľmi šťastný, že sa mi do AIESEC podarilo dostať a verím, že sa podarí ostať čo najdlhšie (závisí to hlavne od vysokej, kde máme tento semester učiva požehnane). Avšak keby ste mali záujem, určite neváhajte a pripojte sa aj VY. To čo sa môžete naučiť tu Vás s veľkou pravdepodobnosťou žiadna vysoká škola tu na Slovensku nenaučí. Tešíme sa na Vás.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?