Zmena uhlu pohľadu

Autor: Frederik Krucovčin | 15.4.2013 o 1:58 | Karma článku: 7,42 | Prečítané:  200x

Potom ako som písal moje staršie blogy som si dnes uvedomil jednu vec. Píšem dosť negatívne, prípadne kriticky. Áno pomáha to dostať zo seba negatívne emócie, avšak keď ich napíšem a odovzdám mám pocit ako keby som túto energiu len preniesol na niekoho iného. Rozhodol som sa, že spravím zmenu. Negatívne informácie čítame deň čo deň a fakt neviem či je dobrým riešením o nich ešte čítať aj v blogoch. Je pravda, že sú pravdivé, ale dá sa písať aj o pozitívnych pravdách. Tiež viem, že ak chceme niečo zmeniť k lepšiemu tak platí jedno dôležité pravidlo: My musíme byť tou zmenou, ktorú chceme vidieť v ostatných.

 

Sám o sebe si myslím, že som tak reálne optimistický. Verím, že my ľudia sa vieme zmeniť k pozitívnemu, aj keď vidíme vo svete veľa negatívnych vecí. Uvedomil som si však, že je tu aj veľa pozitívneho, ktoré si neuvedomujeme práve kvôli tomu negatívnemu. Čiernou farbou bielu zahľadíme avšak opačne to už ide ťažšie. Najmä ak sa na nás zo všade valia negatívne informácie a tiež negatívni ľudia. Už dávnejšie som si povedal, že dám tomuto koniec a dnešným dňom som sa rozhodol, že dám dosť aj negatívnym blogom. Nevravím, že občas sa nejaký nenájde v budúcnosti, ale budem sa ich snažiť obmedzovať. Občas to treba zo seba dostať von, ale nie za takú cenu, že ju prenesiem na ďalších 5 ľudí. To mi zato nestojí.

 

Väčšinou sa snažím stretávať sa s ľuďmi ktorí si idú za svojím cieľom a teším sa s nimi, ak sa im darí. Už len to, že som nejakým spôsobom pri nich ma kvôli niečomu zvláštne napĺňa. Neviem prečo, ale mám z toho radosť a teším sa s nimi. Tiež sa usilujem o to, aby som si od týchto ľudí zobral čo najviac. Nemyslím ich energiu alebo podobné veci, ale niečo, čo sa od nich viem naučiť. Vlastne keď si to tak zoberiem, každý deň je dôvod na učenie. Stále sa niečo nájde, avšak musíte aj v tých negatívnych veciach nájsť výzvu, prípadne poučenie prečo sa to s nami deje. Jednej vete verím tak veľmi, že som si ju dokonca dal vytetovať a tou je: Všetko spolu hrá. Dal som si ju preto, lebo verím tomu, že všetko čo sa s nami deje sa nedeje náhodou. Všetko čo dennodenne zažívame má svoj vyšší význam. Občas ho nevidíme hneď, ale až odstupom. Aj keď napr. momentálne nezažívame ružové obdobie je to preto, aby sme si potom vážili to, keď sa dostaneme niekde vyššie. A keď sme dole existuje je len jedna cesta akou sa vydať a tou je cesta hore.

 

Nevravím, že sa teraz musíme snažiť zmeniť ľudí a nejakým spôsobom im otvárať oči, ja sa o to tiež nesnažím. Každý sme originál, tak nezomierajme ako kópie. Všetci sme nejakí, každý jeden je tu kvôli niečomu, čo máme v živote splniť. Nechcite od nich niečo, čo je proti ich vôli. Môžete ich drgnúť správnym smerom, ale tou cestou sa už musia vybrať oni sami. Keď budú chcieť a požiadajú Vás o pomoc, kľudne im pomôžte avšak sami od seba sa do nich nestarajte. Nikto nemá rád, keď sa mu niekto stará do života. Ani ja nie. Avšak keď niekto za mnou príde, že počuj Fredi potrebujem s niečím poradiť, tak si ho rád vypočujem a ak viem tak mu rád pomôžem. Niekedy stačí aj to, že si ho len jednoducho vypočujete a niekedy stačí len jedna jediná, ale o to podstatnejšia vec. Zmeniť uhol pohľadu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?