Veľa myšlienok

Autor: Frederik Krucovčin | 19.1.2013 o 20:23 | (upravené 19.1.2013 o 20:46) Karma článku: 5,00 | Prečítané:  338x

V tomto blogu sa budem, ako už názov napovedá, venovať viacerým problémom, ktoré ma posledné dni stretli. Naučil som sa pár osožných vecí a keď nevadí, rád sa s Vami o ne podelím. Ak sa Vám niečo z toho čo napíšem nebude páčiť, je to len jednoducho môj názor na danú vec. Nevravím, že tento postoj je správny ani nič podobné, je to môj názor a taktiež ľudí s ktorými som sa o tejto veci rozprával. Či už tieto myšlienky stoja za niečo alebo pre zmenu nestoja za nič, to už nechám na Vašom slobodnom rozhodnutí.

 

Na začiatok tohto blogu sa chcem poďakovať trom dôležitým ľuďom. V prvom rade je to Tomáš Olšanský, za jeho konštruktívnu kritiku ohľadom mojich blogov. Ďakujem mu za vyjadrenie jeho názoru k mojím blogom a to nie len v pár vetách, ale v poriadne dlhých riadkoch. Takúto kritiku si cením najviac. Ďalej chcem poďakovať mojej veľmi dobrej kamarátke Daniele Mesarošovej za to, že ak mám problém, ktorý mi už očividne lezie cez hlavu, stále sa k nej viem obrátiť a vie mi problém rozobrať tak a vysvetliť ho tak, ako fakt málokto. Veľa myšlienok, ktoré sú zverejnené v tomto blogu sú práve jej vysvetlenie týchto vecí, hlavne za pomoci kníh, ktoré, o týchto problémoch, čítala. Tretia osoba vďaka ktorej vznikol tento blog je moja priateľka Anita Miterová. Ako v každom vzťahu, aj my sa občas chytíme, ale som veľmi rád, že každá hádka alebo nezhoda v našom vzťahu sa končí tým, že nám obom niečo nové prinesie, na čom sa dá stavať. Myslím si, že tieto hádky stoja zato, lebo stále Vás niekam posunú.

Všetkým trom Vám fakt zo srdca Ďakujem.

 

Takže a teraz ku konkrétnemu blogu. Bude tu zopár tém, preto ich budem oddeľovať medzerou a číslom medzi riadkami:

 

1.Ženy vs muži:

Už dávnejšie viem a aj sa snažím pochopiť, že rozmýšľanie žien je celkom odlišné ako to mužské. Zhodneme sa v tom, že sa ťažko zhodneme. S Dankinou pomocou som pochopil fakt dosť vecí, možno Vám niektoré pomôžu, ale upozorňujem, že za ne nenesiem žiadnu osobnú zodpovednosť.

a) Žena keď má problém, tak o ňom hovorí, muž keď má problém, tak ho rieši.

Jednoducho: Keď má žena problém, potrebuje sa o ňom porozprávať s niekým iným. Pritom ako o ňom rozpráva príde sama na riešenie alebo na konci sa nejaké riešenie nájde. Muž pritom ako počúva ženu je ticho preto, lebo ju fakt počúva a snaží sa popritom nájsť riešenie. Preto keď je hádka a muž je ticho, nie je to tým, že sa o to nezaujíma. Jednoducho hľadá riešenie a nechajte ho, aby ho našiel. Nepýtajte sa čo mu je, len mu dajte svoju podporu. Muž keď riešenie nájde, tak za ženou príde a riešenie odovzdá.

 

b) Ženská myšlienka oproti mužskej myšlienke.

Túto situáciu asi každý z nás pozná. Príde žena domov (môže to byť mama, manželka, priateľka) a namiesto toho aby Vás pekne pozdravila začne nejako takto: „Zase je tu neporiadok, vždy keď prídem domov, vždy je tu neporiadok.“ Muž to pochopí fakt doslova. Avšak žena, tá to myslí trochu ináč. Môže to byť pravda a jednoducho ten muž je neporiadny, avšak žena to myslí tak, že momentálne je tu dosť veľký neporiadok a preto chcem, aby si tu spravil poriadok. Avšak zveličujú to týmito slovami, aby sa ten neporiadok upratal ihneď. Avšak v mužovi to skôr vyvolá myšlienky typu, že je neschopný, nevie sa postarať o domácnosť atď. Muž musí cítiť, že je v domácnosti pánom a že všetko funguje ako má. Tým, že ho zjazdíte sa problém nevyrieši, práve naopak, môže sa problém ešte viac prehĺbiť. Taktiež sa dosť často stáva, že muž je totálny flegmatik a kým mu to normálne ľudský nevysvetlíte, on sa o tieto veci ani moc starať nebude. Je to vec postoju, avšak krikom sa málokedy niečo vyrieši.

 

 

c) Ako na ženy, ako na mužov

Feministické kluby podľa mňa nezvykajú náhodou. Je to práve preto, lebo ženy aby sa cítili silné potrebujú mať okolo seba viacero žien. To im pridáva na sile. U mužov je to trochu iné. Muži sa tiež cítia silní, keď sú v spoločnosti viacerých mužov avšak najsilnejšie sa vnútorne cítia práve vtedy, keď ich podporíte. Jednoducho mužovi stačí povedať, že ja viem, že ty to zvládneš a on fakt spraví všetko preto, aby to fakt zvládol. Potrebuje, ale cítiť úprimnú podporu.

 

d) Porozprávajte sa

Tak a teraz ako to myslím. Ženy keď sa chcete porozprávať, tak prosím Vás berte ohľad aj nato, že aj muž Vám chce niečo povedať, ale keď rozprávate už 10 minút v kuse bez prestania, muž sa snaží sústrediť nato čo vravíte a to čo chce povedať on, jednoducho zabudne. No a muži to musia robiť presne opačne. Jednoducho vedieť vyčkať aj keď sa občas Váš dialóg so ženou podobá na 10minutový monológ. Jednoducho nechajte ju dohovoriť a snažte sa zapamätať to, čo jej chcete konkrétne povedať. Žena tiež nepotrebuje stále poradiť, potrebuje sa však vyrozprávať. Keď toto dokážete, tak ste vyhrali obaja.

 

No a ešte jedná rada, ktorú som sformuloval vďaka hádkam so ženami a tá je:

Chcel by som poprosiť všetky dievčatá a ženy o jednu vec. Prestaňte si každú vetu čo Vám vysvetlíme meniť tak, aby to bolo dobré pre Vás. Zoberte si ju tak ako bola povedaná a nehľadať v nej skryté významy, ktoré tam nie sú. Väčšina normálnych chalanov, mužov čo povie, to tak aj myslí. Nie je za tým nič skryté ani nič podobné. Jednoducho ako to povieme, tak to aj cítime.

muži vs ženy


2) Zmena človeka


Táto téma bude o dosť kratšia ako tá predchádzajúca. Veľakrát sa snažíte vysvetliť alebo poradiť niečo ľudom tak, aby sa mali lepšie alebo veci, ktoré robia, aby boli jednoduchšie. Jednoducho ich fakt tak pochopia ako ste im to poradili, povedali a podľa toho sa budú radiť a uvidia či im to zato stojí alebo nie. Väčšina ľudí však to, čo im poradíte neposlúchnu a ako naschvál spravia opak. Jednoducho tak to je. S týmto nedokážete nič spraviť a hocijako by ste proti tomu bojovali nevyhrali by ste. Jednoducho vy musíte byť tá zmena v ľuďoch. Ak chcete aby Vás ľudia mali radi a rešpektovali, musíte ich mať tiež rád a rešpektovať. Jednoducho ako Vy ku nim, tak oni ku Vám.

zmena

 

3) Dobro vs zlo

 

Stále ma bavilo, baví a bude baviť čítať múdre vety slávnych ľudí. Einstein bol jeden z tých, ktorí fakt vedel čo vraví a to už od malička. Od neho som si vzal túto dôležitú radu, ktorú som dnes sformuloval pri tom ako sme sa rozprávali s mojou priateľkou. Jedná sa to, že nikto nie je len dobrý alebo len zlý. Väčšina ľudí je dobrých od narodenia. Problém však nastane vtedy, ak dovolíme zlým veciam aby sa dostali do našich myšlienok. A to je presne vtedy keď nám chýba to dobro. Keď z nejakého dôvodu necítime lásku, priateľstvo, kamarátstvo a tie dobré veci. Práve vtedy sa dostáva do nášho srdca to zlo. Zlo vie kvitnúť iba vtedy, ak mu nato dáme šancu. Žiaľ, často krát dokáže rásť o dosť rýchlejšie ako dobro a preto vie aj rýchlejšie zmeniť dobrého človeka k zlému. Stačí však jedná dobrá myšlienka a tá tiež dokáže zničiť tie zlé. Jednoducho má našťastie 100 krát väčšiu silu. Taktiež asi všetci dobré poznáme ying-yang. Vo všetko dombrom je niečo zlé. A vo všetkom zlom je niečo dobré.

ying yang

 

Na záver asi toľko. Sme rôzni. Každý z nás je jedinečný a nosí v hlave denne veľa myšlienok. Nerobte tú chybu, že ich za ich myšlienky budete súdiť. Oni vedia prečo rozmýšľajú tak, ako rozmýšľajú. Jednoducho sa ich len snažte pochopiť. Oni sa možno pre zmenu budú snažiť pochopiť Vás. Ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?