Podivne veľa náhod

Autor: Frederik Krucovčin | 15.1.2013 o 0:55 | (upravené 15.1.2013 o 11:40) Karma článku: 5,52 | Prečítané:  1431x

Tento blog bude zverejnený niekedy po polnoci 15. januára. Avšak 14. január 2013 bol pre mňa veľmi zaujímavý deň. Stalo sa toho totiž na obyčajný pondelkový deň dosť veľa.

 

 

Správa, ktorá ma veľmi potešila bolo spustenie Slobodného vysielača. Možno to teraz bude vyzerať tak, že im robím reklamu, ale nie je to tak. Viem oceniť múdre nápady a ešte lepšie ľudí, ktorí sa neboja postaviť sa so svojou pravdou, keď treba, aj proti celému svetu. Zaujímavý bol fakt, že po spustení tejto stránky bola pár hodín nato stránka hacknutá a nedalo sa na ňu dostať, taktiež vysielač mal problémy s vysielaním a neustále padal. Skupina Anonymous dala podporu tomuto projektu, takže by ma veľmi zaujímalo kto a z akého dôvodu mohol stránku a taktiež rádio hacknúť.

 

 

slobodný vysielač

 

Ďalšia správa, ktorú som dnes prečítal ma zas veľmi rozosmutnila. Zomrel Aaron Swartz. Prepáčte, ale určite nikdy v živote neuverím tomu, že sa tento muž obesil. Bol to tiež jeden z mála ľudí, ktorí sa nebál povedať pravdu ľudom do očí, a s veľkou pravdepodobnosťou preto skončil tak ako skončil. Nikdy som nejako nemusel politiku USA a po tomto čo som si dnes prečítal sa mi zase len potvrdilo, prečo ju neznášať. Keď už toto Američania nevidia, potom už musia byť fakt slepí. Som zvedavý dokedy chcú takto fungovať, avšak dúfam, že tak ako slovenský národ, tak sa aj oni preberú a začnú niečo robiť predtým ako celý systém začne fungovať podľa príkladu Orwella v knihe 1984.

 

(Článok kde sa môžete o tejto skutočnosti dozvedieť viac nájdete tu: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1516)

 

aaron swartz

 

Taktiež som dnes zas a znova zahliadol obrázok amerického vojaka, ktorý nejakým spôsobom ukazuje lásku k svojmu dieťaťu alebo manželke. Zas a znova ďalšia propaganda o tom (samozrejme v skrytom význame) ako je vojenstvo super. Nedalo mi to a preto som napísal túto krátku, nazvime to básňou:

 

Krátka báseň o fotke vojaka

 

Sedím za notebookom

Už neviem ktorý krát vidím tú istú fotku

Fotku vojaka, ktorý miluje svoje dieťa a manželku

Rozmýšľam nad jednou vecou

Kde ide a čo tam bude robiť?

 

 

Poslednou správou, ktorú som si večer prečítal bola táto: http://www.voxvictims.com/2013/01/14/google-niekedy-aj-spravodlivy-ako-smrt3/

 

Nájdete v nej to, že v živote sa dá prekabátiť veľa vecí, avšak s Googleom to už funguje trošku ťažšie. Zase a opäť sa potvrdzuje, že je tu až podivne veľa náhod.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?