Keď budúcnosť (ne)kvitne...

Autor: Frederik Krucovčin | 1.3.2012 o 20:19 | (upravené 1.3.2012 o 21:30) Karma článku: 9,52 | Prečítané:  607x

O nás mladých sa zvyčajne vraví ako o budúcnosti. Budúcnosť vo všetkých smeroch. Čo naša generácia vytvorí na tom bude stáť celý budúci svet.

Naša generácia už teraz vymyslela rôzne veci, ktoré v budúcnosti určite budú fungovať a budú pre nás osožnými. Sú nimi napr. facebook, inteligentné domy, alternatívne využívanie prírodných zdrojov, atď.

Všetko sú to fajn veci, ktoré sa dajú využiť v prospech človeka, ale taktiež proti nemu. Takýmito vynálezmi si človek môže o dosť uľahčiť prácu, ale aj poriadne zlenivieť prípadne doslova zmagoriť. Pamätám sa keď ešte pár rokov dozadu facebook nebol vôbec na Slovensku rozšírený a väčšina ľudí fičala na pokeci, icq, skype a podobných programoch. Aj tieto programy nám o dosť uľahčili komunikáciu, avšak problém je v tom, že vo všetkom môže byť niečo fajn, ale na druhej strane aj niečo zlé. Nechcem kritizovať tieto veci, avšak musím sa k ním aspoň vyjadriť, lebo majú na nás obrovský dopad, či to chceme alebo nie. Je pekné, že sa vieme prihlásiť a popísať si s našimi kamarátmi, po prípade sa o nich dozvedieť niečo nové.

Problém však osobne vidím v tom, že veľa ľudí našlo vo facebooku nejakú, sám to nezviem presne pomenovať, modlu alebo niečo podobné. Príde mi dosť blbé, keď sa nejaká baba odfotí s veľkým výstrihom, len preto, aby nazbierala čo najviac likeov a tým podporila svoje ego. OK. Spraví to raz, dvakrát za mesiac, ešte sa to nejako dá zvládnuť. Ale keď vidím denno-denne minimálne 3 fotky, kde sa musí pochváliť svojím výstrihom, tak to už mi príde smiešne.

Ďalšia vec, ktorá mňa osobne vie dosť vytočiť je veta: „Nudím sa.“ a neviem koľko likeov k tomu. To myslíte fakt vážne? Máte pred sebou internet a vy sa nudíte? Je toľko zaujímavých článkov od pc, cez zdravie, rôzne iné témy a vy sa nudíte? Mňa osobne to vie maximálne vytočiť. Pošlem Vám moju domácu úlohu s parciálnymi deriváciami. Ešte stále sa nudíte? Zázrakom už nie.

Žijeme v čase neobmedzených možností. Čo si človek zaumieni a ide si za tým nemá problém to spraviť. Problém je práve v tomto prístupe a myslení. Namiesto toho, aby mladý človek niečo vymyslel, tvoril alebo sa len jednoducho vzdelával sa rozhodne byť radšej lenivý , nerobiť nič a písať statusy typu nudím sa. Nevravím, že je to s každým takto. Veľmi ma vie potešiť, keď stretnem mladého človeka v mojom veku a vie čo chce, čo spraviť preto a ide si za tým. Takých ľudí si fakt cením a uznávam.

Avšak, čo robiť, keď budúcnosť nekvitne? Možno nám chýba motivácia, nápad, myšlienka, ale neverím, že sa nenájde niečo, čo daného človeka baví. Verím v to, že každý človek sa pre niečo narodil a to má robiť. Niekoho baví robiť webstránky, niekoho maľovať nechty, niekoho baví šport. Skúste si prosím nájsť svoje nadanie alebo predmet záujmu a nechať ho v sebe kvitnúť a časom z neho, keď na ňom popracujete, môže vykvitnúť niečo fakt pekné ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?