Ako som sa dostal do AIESEC...

Autor: Frederik Krucovčin | 20.10.2013 o 11:47 | (upravené 20.10.2013 o 22:48) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  535x

Na začiatok by som Vám mohol vysvetliť, čo táto študentská organizácia AIESEC (nie ISIC) ponúka. Je to najväčšia globálna organizácia, ktorá pomáha objavovať a rozvíjať potenciál mladých ľudí. Jednoducho pre ľudí, ktorí chcú niečo v živote dosiahnuť. Veľké plus tejto organizácie je to, že je riadená študentmi.

AIESEC logoAIESEC logo

Ako som sa dostal k AIESEC ja? Jednoducho. Cez kamarátku. Prečo? Stále som mal záujem robiť na niečom veľkom. A mám pocit, že tu sa mi to môže splniť. Popritom sa naviac viem naučiť kopu užitočných vecí (predaj, tvorba a prezentovanie prezentácií, zlepšiť sa v anglickom jazyku atď).

Ale všetko za radom. Ja osobne som sa rozhodol robiť v AIESEC z toho dôvodu, že chcem byť iný ako ostatní naokolo. Viem, že nechcem prísť poobede po škole na intrák, ľahnúť si pred facebook, telku a preležať tam celý čas, ale radšej tento čas využiť na niečo prospešnejšie. Radšej sa budem venovať niečomu, čo zato stojí a naučím sa popritom veľa osožných vecí a tiež spoznám kopu nových ľudí (kontakty sa zídu stále). Je fajn ak si človek niečo zaumieni a ide si za tým. Ja som si zaumienil  teraz toto a verím, že sa mi v tom bude dariť.

Pohovor som absolvoval na Svete práce 2013. Opýtali sa ma celkom zaujímavé otázky, na ktoré som viac-menej vedel odpovedať. Samozrejme tam bolo niečo aj z angličtiny. Aj keď čo sa týka anglického jazyka mám čo doháňať. Ale kde inde sa v nej zlepšiť ako práve tu.

Úspešne som prešiel prvým kolom a po kratučkom čase som bol pozvaný na tzv. konferenciu LIC. Konferencia trvala od piatka do nedele.

Boli to neuveriteľné 3 dni:

- za ktoré som na začiatku spoznal kopu mladých ambicióznych ľudí

foto AIESEC KE

- videl kopu zaujímavých prednášok a videí

foto prednaska

- naučil sa ako pracovať v tíme (aj keď ste nejakým spôsobom hendikepovaný)

foto tím 01

foto tím 02

- zažil kopu zábavných chvíľ

foto tím zábava

- spoznal lepšie sám seba

foto ja

A vyzerá to tak, že som úspešne zvládol aj túto konferenciu. Stal som sa členom týmu GCDP (Global Community Development Program)v Košiciach. S mojím tímom budeme musieť do januára zohnať ľudí z celého sveta a pozvať ich sem na Slovensko v národnom programe Educate Slovakia. Budeme mať čo robiť, ale verím, že to zvládneme.

 

Celkovo som veľmi šťastný, že sa mi do AIESEC podarilo dostať a verím, že sa podarí ostať čo najdlhšie (závisí to hlavne od vysokej, kde máme tento semester učiva požehnane). Avšak keby ste mali záujem, určite neváhajte a pripojte sa aj VY. To čo sa môžete naučiť tu Vás s veľkou pravdepodobnosťou žiadna vysoká škola tu na Slovensku nenaučí. Tešíme sa na Vás.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie dal stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.

KULTÚRA

Sherlockovi klesla sledovanosť. Keby pohol mozgom, zistí aj prečo

Za nízkymi číslami môžu byť Rusi.


Už ste čítali?